niedziela, 7 grudnia 2008

Zastosowanie krzemienia

Krzemień od dawna budzi moje zainteresowanie i zaciekawienie. Jestem prawdopodobnie jedynym w kraju i na świcie człowiekiem posiadającym kolekcję krzemieni z naturalnymi przelotowymi otworami. Wyjątkowa rzadkość...
Ostatnio natknąłem się na zdrowotne zastosowanie krzemieni.

Krzemień łupany do samodzielnego przygotowywania wody krzemionkowej
100 g

Sposób użycia:

Umyć krzemień, następnie zalać go wodą w proporcji 10g krzemienia na 1 litr wody.

Nastawić w szklanych naczyniach (najlepiej ciemnych, co zapobiega rozwojowi glonów) przez 4 doby i dłużej. Pić po szklance wody krzemowej 3-4 razy dziennie przed posiłkami. Używać wierzchniej warstwy wody i nie pić osadu, który gromadzi się na dnie naczynia, ponieważ uwalniające się z krzemu związki mają zdolność tworzenia roztworu koloidalnego, który przyciąga i wiąże zanieczyszczenia, również te mikrobiologiczne.

Dobrze jest używać wody krzemowej do przygotowywania zup, herbat, kawy itd.
Właściwości krzemienia:

Ta pospolita skała osadowa ma niezwykłe właściwości lecznicze. Woda krzemowa uśmierza ból zębów i goi rany, dlatego warto stosować ją do płukania jamy ustnej przy paradontozie.

Krzem poprawia przemianę materii, zmniejsza poziom cukru we krwi, pomaga w leczeniu anginy i innych chorób.
Dawniej ludzie często wykładali krzemieniem dna studni, ponieważ znali jego właściwości oczyszczające, zdrowotne i poprawiające smak wody.

Woda krzemowa wykazuje podobne jak woda srebrowa właściwości przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Udowodniono, że woda z dużą zawartością krzemu neutralizuje niebezpieczne domieszki, a nawet pomaga organizmowi w wydalaniu radionuklidów. Regularne używanie wody krzemowej pomaga utrzymać w organizmie prawidłową zawartość krzemu i w ten sposób polepsza stan ludzi w przypadku chorób żołądka, naczyń krwionośnych, serca. Sprzyja również zachowaniu pięknego wyglądu skóry oraz zdrowia torebek stawów, ścięgien i innych elastycznych części ciała, w których znajduje się dużo krzemu

Brak komentarzy: